AsusCs
Regulament AsusCs
Cerinte ce trebuie respectate de catre toti membrilor forumului la deschiderea unui topic nou:- <br>Incadrati-va topicul la rubrica potrivita. moderatorii pot alege intre a va muta topicul la sectinea potrivita sau chiar a-l sterge si a va da warn;-<br> Incercati sa dati un nume cat mai sugestiv topicului deschis.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

AsusCs
Regulament AsusCs
Cerinte ce trebuie respectate de catre toti membrilor forumului la deschiderea unui topic nou:- <br>Incadrati-va topicul la rubrica potrivita. moderatorii pot alege intre a va muta topicul la sectinea potrivita sau chiar a-l sterge si a va da warn;-<br> Incercati sa dati un nume cat mai sugestiv topicului deschis.
AsusCs
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Weapons Trail

In jos

Weapons Trail Empty Weapons Trail

Mesaj Scris de L1n Mar Dec 30, 2008 5:05 pm

Descriere:
Pluginul original a fost facut pentru grenazi, dar acesta este pentru arme.
Cu acest plugin pe server-ul dvs., atunci cand aruncati o arma, aceasta va lasa in urma ei o dara/urma/ colorata.
Daca arma este aruncata de buna voi (g) culoarea este aleatorie/random/la intamplare.
Daca arma este arunca atunci cand muriti, culoarea este rosie pentru terro si albastra pentru ct.
Cand arma atinge pamantul, se formeaza un efect de lumina in jurul acesteia. (cvar)
Cand arma este arunca, velocitatea acesteia este schimbata iar aceasta o ia in alta parte (cvar)


Descarcare:http://files.filefront.com/WeaponTrail+v20rar/;12099449;/fileinfo.html

Schimbare
[2.0]
- am schimbat cvar-ul general si am adaugat inca 2 cvar-uri
- am adaugat optiune de efect de lumina
- am adaugat optiune de schimbare velocitate la arme
[1.0]
- prima publicare

Credite:
* VEN - pentru functiile de la drop
* Alka - modifcare adusa forwar-ului Touched + idee schimbare velocitate

Instalare:
1. Fisierul WeaponTrail.sma il puneti in addons/amxmodx/scripting
2. Fisierul WeaponTrail.amxx il puneti in addons/amxmodx/plugins
3. Intrati in fisierul addons/amxmodx/configs/plugins.ini si adaugati la urma:
Code:
WeaponTrail.amxx

Cvars:
weapontrail 1/0 - activat/dezactivat (default 1)
weapontrail_light 1/0 - activeaza/dezactiveaza lumina la contact cu pamantul (default 1)
weapontrail_vel 1/0 - activeaza/dezactiveaza schimbare velocitate (default 1)

L1n
Starter
Starter

masculin
Taur Maimuta
Data de inscriere : 30/12/2008
Numarul mesajelor : 21
Data nasterii : 21/04/1992
Varsta : 32
Puncte AsusCs : 5614
Reputatie AsusCs : 0

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum