AsusCs
Regulament AsusCs
Cerinte ce trebuie respectate de catre toti membrilor forumului la deschiderea unui topic nou:- <br>Incadrati-va topicul la rubrica potrivita. moderatorii pot alege intre a va muta topicul la sectinea potrivita sau chiar a-l sterge si a va da warn;-<br> Incercati sa dati un nume cat mai sugestiv topicului deschis.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

AsusCs
Regulament AsusCs
Cerinte ce trebuie respectate de catre toti membrilor forumului la deschiderea unui topic nou:- <br>Incadrati-va topicul la rubrica potrivita. moderatorii pot alege intre a va muta topicul la sectinea potrivita sau chiar a-l sterge si a va da warn;-<br> Incercati sa dati un nume cat mai sugestiv topicului deschis.
AsusCs
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bancuri Cu ardeleni

2 participanți

AsusCs :: Chat :: Bancuri

In jos

Bancuri Cu ardeleni Empty Bancuri Cu ardeleni

Mesaj Scris de bCa Vin Dec 19, 2008 10:36 am

ntr-o zi de luni, un ardelean merge cu porcul in targ sa-l vanda. La un moment dat se apropie de el un domn asa mai bine imbracat, la costum, cravata... si-i spune omului nostru:
De vanzare porcu'?
De vanzare!
Da'... ce porc fain!
Da, e fain!
Dar ce-i dati sa manance?
Pai... resturi... ce ramane de la noi, dam la porc.
In cazul asta, dati-mi voie sa ma legitimez: sunt de la Protectia Consumatorului. Cum puteti sa-i dati porcului sa manance resturi? Daca se imbolnavesc consumatorii? Un milion de lei amenda!
A doua saptamana, iar vine ardeleanul cu porcul in targ. De el se apropie un alt om bine imbracat, care-l intreaba:
De vanzare porcu'? Ardeleanul, mai nervos putin:
De vanzare...
Da'... ce porc fain!
Da, e fain...
Nici nu miroase a porc!
Da...
Dar ce-i dati sa manance?
Pai... pizza, cartofi prajiti, cola... ce mancam noi ii dam si la porc.
Da? In acest caz, dati-mi voie sa ma legitimez: sunt de la Protectia Copilului. Stiti cati copii din lume mor de foame? Si dvs. ii dati porcului pizza si cola??? Un milion de lei amenda!
A treia saptamana, iar vine omul nostru in targ cu porcul. Si acum vine la el un domn bine imbracat, la costum si cravata:
De vanzare porcu'? Ardeleanul, si mai nervos:
De vanzare...
Da', ce porc fain!
Da, fain..
Da'... ce-i dati sa manance?
Nu stiu.
Cum, nu stiti ce mananca porcul dvs.???
Nu stiu, dom'le!... Eu in fiecare dimineata ii pun o suta de mii in troaca... si el, sa-si cumpere ce vrea!!!!!

bCa
Member
Member

masculin
Varsator Mistret
Data de inscriere : 18/12/2008
Numarul mesajelor : 47
Data nasterii : 13/02/1995
Varsta : 29
Puncte AsusCs : 5627
Reputatie AsusCs : 0

Sus In jos

Bancuri Cu ardeleni Empty Re: Bancuri Cu ardeleni

Mesaj Scris de babay Dum Ian 04, 2009 8:20 pm

da.............fain porcul=(((((Sad(((((
babay
babay
Member
Member

masculin
Capricorn Cocos
Data de inscriere : 03/01/2009
Numarul mesajelor : 66
Data nasterii : 16/01/1994
Varsta : 30
Puncte AsusCs : 5618
Reputatie AsusCs : 0

Sus In jos

Sus


AsusCs :: Chat :: Bancuri

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum