AsusCs
Regulament AsusCs
Cerinte ce trebuie respectate de catre toti membrilor forumului la deschiderea unui topic nou:- <br>Incadrati-va topicul la rubrica potrivita. moderatorii pot alege intre a va muta topicul la sectinea potrivita sau chiar a-l sterge si a va da warn;-<br> Incercati sa dati un nume cat mai sugestiv topicului deschis.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

AsusCs
Regulament AsusCs
Cerinte ce trebuie respectate de catre toti membrilor forumului la deschiderea unui topic nou:- <br>Incadrati-va topicul la rubrica potrivita. moderatorii pot alege intre a va muta topicul la sectinea potrivita sau chiar a-l sterge si a va da warn;-<br> Incercati sa dati un nume cat mai sugestiv topicului deschis.
AsusCs
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Post AMXX Booster ( v. 1.5 ) ( Plugin actualizat ! ) --> Ceva foarte bon

In jos

Post AMXX Booster ( v. 1.5 ) ( Plugin actualizat ! ) --> Ceva foarte bon Empty Post AMXX Booster ( v. 1.5 ) ( Plugin actualizat ! ) --> Ceva foarte bon

Mesaj Scris de SeNz[0]r Joi Dec 18, 2008 8:59 pm

Descriere: AMXX Booster este conceput si creat de catre mine pentru ca serverul sa functioneze dupa setarile implicite si recomandate. De exemplu; la client, intotdeauna cand se va conecta pe server se va executa anumite comenzi asupra lui , iar la server se vor executa comenzile la fiecare inceput de runda. Simplu! De asemeni el va sterge tot istoricul mesajelor din consola clientului si al serverului totul functionand in paralel.

Descarcare:http://files.filefront.com/AMXX+Booster+v151rar/;12497588;/fileinfo.html

Versiunea 1.3 http://www.zdrive.ws/111521.html


Nume: AMXX Booster
Autor: Dan
Versiune: 1.5

Instalare:
1. Fisierul amxx_booster.amxx il puneti in addons/amxmodx/plugins
2. Fisierul amxx_booster.sma il puneti in addons/amxmodx/scripting
3. Intrati in fisierul addons/amxmodx/configs/plugins.ini si adaugam:
Code:
amxx_booster.amxx


Informatii despre noua versiune actualizata !
1.) Am adaugat cvar-uri (setari) noi. Scrieti in amxx.cfg sau server.cfg, doar un singur cvar dintre acestea pe care il considerati mai eficient si preferential.

amx_booster "0" -> AMXX Booster este dezactivat
amx_booster "1" -> AMXX Booster optimizeaza doar pingul serverului
amx_booster "2" -> AMXX Booster optimizeaza doar pingul jucatorului
amx_booster "3" -> AMXX Booster optimizeaza pingul serverului si in acelasi timp a jucatorului

2.) Am adaugat comenzi optionale pentru administrator.

amx_booster_about -> AMXX Booster va afisa in consola cateva date importante despre noul update, autorul, site (in general copyright si credite).
amx_booster_commands -> AMXX Booster va afisa in consola acele 3 cvar-uri de care aveti nevoie (util in caz daca le-ati uitat).
amx_ip / ip -> AMXX Booster va afisa in consola lista tuturor jucatorilor conectati spre server (impreuna cu adresa lor IP)
amx_unlag / unlag -> AMXX Booster va executa strict doar pe o persoana aleasa ca pingul sa poata scadea cu cateva milisecunde.

3.) Scriptul File Remover creat de Alka a ramas intact si neschimbat la sfarsitul pluginului.
Code:
public plugin_end()


4.) Ce este nou in acest plugin?
Faptul ca am primit zeci de cereri cu adaugarea unei comenzi "anti-lag" am fost nevoit ca sa ajut persoanele care au probleme mari cu serverul in ceea ce priveste pingul acestuia. Prin comanda "unlag" sau "amx_unlag" <nume> , veti putea usor scadea pingul. Nu este intotdeauna posibil ca pingul sa ajunga pana la 10ms , deoarece aici intervin si cauzele jucatorului (viteza conexiunii la internet, aplicatii care pot consuma din resursele vitezei internetului, s.a.m.d.)
O alta problema este aflarea adresei de IP al jucatorului. Frecvent ne intalnim cu aceasta problema unde modul AMXX ca implicit nu ne ofera aceasta disponibilitate. Folosind comanda "ip" sau "amx_ip" va fi afisata in consola administratorului toti jucatorii conectati in dreptul careia va fi afisat ipul !
Acuma nu stiu daca are vreo legatura aceasta functiune a ceasului, dar am pus-o ca sa fie asezata acolo ca oricand nu vom sti ca vrem sa aflam cate e ora. Ceasul se afiseaza tranzitiv, nu permanent ca sa nu bata la ochi, ci din 1 minut in 1 minut va reaparea timp de 10 secunde ora si data.
SeNz[0]r
SeNz[0]r
Membru activ
Membru activ

Data de inscriere : 16/12/2008
Numarul mesajelor : 125
Puncte AsusCs : 5629
Reputatie AsusCs : 0

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum